вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Хроника

Пешак тешко повреден на патот Битола-Ресен

Пешак тешко повреден на патот Битола-Ресен

Пешак е повреден откако Д.Р.(26) од Битола кој управувал со автомобил „форд фокус“ удрил во прилепчанецот Г.Р. (46).

Несреќата, информира МВР, се случила вчера во 19.30 часот на патот Битола-Ресен.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Општата болница во Битола, велат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус