петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Пешак тешко повреден кај Католичка

Пешак тешко повреден кај Католичка

На 08.02.2021 во 07,40 часот на крстосница од улица “Митрополит Теодосиј Гологанов” и улица “9-ти Мај”, М.С.(39) од Скопје управувајќи патничко моторно возило “фолксваген” со скопски регистарски ознаки удрил во Л.К.(67) од Скопје, информира МВР.

На Л.К. и е укажана лекарска помош во Градска општа болница “Св. Наум Охридски“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

ЕУРО 2020

Македонија