среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак тешко повреден, хоспитализиран во Градска болница

Пешак тешко повреден, хоспитализиран во Градска болница

На улица „Македонско Косовска Бригада“ во Скопје вчера околу 19:15 часот „Ауди“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Т.Ф.(44) од Скопје, удрил во У.С.(40) од Скопје.

-Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус