среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Пешак прегазен во Скопје, хоспитализиран со тешки повреди

Пешак прегазен во Скопје, хоспитализиран со тешки повреди

На 16.04.2020 во 09.00 часот на ул.„Методија Митевски“ во Скопје патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(58) од Скопје удрило во пешак И.А.(75) од Скопје.

-По незгодата, пешакот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021