четврток, 23. март 2023. Вести денес: 66
home Хроника

Пешак прегазен во Козле, возачот избегал

Пешак прегазен во Козле, возачот избегал

На 11.06.2020 во 10.30 часот било пријавено дека на ул.„Козле“ во Скопје, патничко моторно возило удрило во пешакот М.С.(50) од Скопје по што го напуштило местото на настанот.

-Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

loading...