среда, 22. март 2023. Вести денес: 193
home Хроника

Пешак прегазен на скопска обилколница

Пешак прегазен на скопска обилколница

На 24.09.2020 околу 09.00 часот на скопската oбиколница, кај клучка Смилковци, товарно возило „фиат дукато“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.М.(59) од с.Петровец, скопско, удрило во пешак Д.М.(59) од истото село.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Д.М., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

loading...