недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак прегазен на скопска обиколница, починал во болница

Пешак прегазен на скопска обиколница, починал во болница

На 26.07.2020 околу 10.10 часот на автопат Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за с.Кондово, патничко возило „бмв Х6“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57) од Скопје, удрило во пешакот Т.Н.(70) од с.Мојанци, скопско.

-По незгодата, Т.Н. бил префрлен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде по укажаната лекарска помош им подлегнал на повредите, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус