четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 176
home Хроника

Пешак прегазен кај касарна Илинден

Пешак прегазен кај касарна Илинден

На крстосницата од бул.„Никола Карев“ и влез кон касарната „Илинден“, вчера вечерта автомобил „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Т.(52) од Неготино, удрило во пешакот И.Р.(54) од Скопје.

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус