среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 145
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пешак повреден во сообраќајка во тетовско Горно Седларце

Пешак повреден во сообраќајка во тетовско Горно Седларце

Дваесет и седумгодишен жител на тетовско Горно Седларце е повреден вчера околу 18 часот откако во него удрило возило „пежо 106“ управувано од жител на Теново. Незгодата се случила на главниот пат во Горно Седларце.

-Околу 17 часот и 40 минути патничко моторно возило „пежо 106“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(46) од тетовско Теново, удрило во 27-годишниот С.И.(пешак) од ова село. Повредениот пешак е пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информираат од СВР Тетово.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Тетово

Коронавирус