сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Пешак повреден во сообраќајка кај болницата во Кавадарци

Пешак повреден во сообраќајка кај болницата во Кавадарци

Пешак бил повреден попладнево во сообраќајка кај кавадаречката болница.

Полицијата врши увид на лице место.

Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, засега не можат да се кажат детали за сообраќајната несреќа.

Тој соопшти дека во пешакот удрило патничко моторно возило, на улицата „Шишка”.

Коронавирус