понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак од Скопје тешко повреден, во него удрил автомобил

Пешак од Скопје тешко повреден, во него удрил автомобил

На 08.07.2020 во 20:30 часот било пријавено дека во Скопје, на бул.„Крсте Мисирков“ патничко моторно возило „опел астра“ со велешки регистарски ознаки управувано од А.Б.(23) од Велес удрило во пешакот Б.М.(36) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР-Скопје.