четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

На 06.12.2021 во 16:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, патничко возило „фолксваген голф“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од С.С.(44)  од Крива Паланка удрило во пешакот С.М.(45) од Крива Паланка.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка.

Увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

Коронавирус