четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Пехчевец починал при работа во шума

Пехчевец починал при работа во шума

На 29.04.2020 во 10.50 часот било пријавено дека во Пехчево, С.В.(65) од Пехчево вработен во фирма, бил повреден при работа во шума, на место викано „Равно борје“, по што починал на местото на настанот, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Берово и службени лица од Државниот инспекторат за труд –Берово.

ЕУРО 2020

Македонија