среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 80
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Патник се повредил во автобус на ЈСП, со тешки повреди пренесен во Клинички

Патник се повредил во автобус на ЈСП, со тешки повреди пренесен во Клинички

И.Т.(84) од Скопје, патник во автобус на ЈСП, се повредил вчера околу 11 часот додека автобусот бил во движење.

-Со возило на брза помош бил пренесен во комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.