недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Хроника

Патничко возило удрило во камион кај Демир Капија, не се знае бројот на повредени

Патничко возило удрило во камион кај Демир Капија, не се знае бројот на повредени

Патничко возило удрило во камион на Македонија пат” на автопатот Гевгелија-Скопје кај Демир Капија, кој растурал сол, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Во моментов се врши увид на лице место. Пристигнала и брза помош, повредени најверојатно има, но засега не се знае колкумина се здобиле со повреди и за какви повреди станува збор, рече Додевски.

МИА