понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 57
home Хроника

Патнички воз кој тргнал од Скопје за Кочани излетал од шини

Патнички воз кој тргнал од Скопје за Кочани излетал од шини

Несреќата се случила околу 17.30 чaсот во делот на Овче Поле.

Од Македонски железници АД транспорт потврдуваат дека воз излетал од шините и се работи на санирање на шетата.

Поради излетувањето на патничкиот вагон, железничкиот сообраќај од и кон Кочани од вчера попладне е во прекин.

ЕУРО 2020

Македонија