четврток, 23. март 2023. Вести денес: 146
home Хроника

Паркиран автомобил во скопско Ѓорче за малку ќе се запалеше (ФОТО)

Паркиран автомобил во скопско Ѓорче за малку ќе се запалеше (ФОТО)

Паркиран автомобил на тротоарот во Ѓорче Петров, во близина на Општината, од засега непознати причини започнал да гори.

Веднаш била повикана противпожарна служба, а граѓаните кои живеат во близина се обиделе да го изгаснат со противпожарен апарат.

Во моментот на инцидентот сопственикот на автомобилот не бил во близина, пренесува Бриф.

loading...