понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 184
home Хроника

Парично казнети 49 лица од Тетово, еве каков прекршок направиле

Парично казнети 49 лица од Тетово, еве каков прекршок направиле

Секторот за внатрешни работи Тетово вчера (25.01) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на неправилното престигнување, во која биле откриени и законски санкционирани вкупно 49 прекршоци (ТЕ-32 и ГВ-17).

На  сите прекршители изготвени им се соодветни платни налози.

Коронавирус