понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Параглајдерска несреќа во Македонија: Тешко повредена Русинка

Параглајдерска несреќа во Македонија: Тешко повредена Русинка
илустрација

Во СВР Битола вчера било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Коронавирус