недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Парафински ракавици за инволираните во инцидентот во Тетово

Парафински ракавици за инволираните во инцидентот во Тетово

По наредба на јавен обвинител издадени се наредби за вештачење на оружјето, возилото и трагите најдени на местото каде синоќа во Тетово имаше вооружена престрелка во која беа повредени три лица.

По наредба на јавниот обвинител, на сите инволвирани во инцидентот ќе им бидат земени парафински ракавици заради проверка на присуството на барутни честички, а ќе се проверува и присуството на алкохол во крвта, информираат од Јавното обвинителство.

Мотивот за престрелката ќе се утврдува.

Во инцидентот кој се случи на улицата „29 Ноември“ во 2:20 часот беа повредени три лица кои поради сериозноста на повредите се пренесени на комплексот клиники во Скопје.

Коронавирус