вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Паднал од петтиот кат врз тенда на кафуле- еве ги деталите

Паднал од петтиот кат врз тенда на кафуле- еве ги деталите

М.Г. (23) од Скопје, вработен како чувар во угостителски објект на бул.„Јане Сандански“, вчера  во 07.43 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 06.40 часот, додека бил на работното место, забележал машко лице кое паднало од 4/5 кат, притоа удирајќи и во тендата на објектот.

Било константирано дека станува збор за П.Ј. (46) од Скопје. П.Ј. е пренесен во Ургентен центар – Скопје, каде му се константирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус