понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 25
home Хроника

Паднал од ѕид висок 2,75 метри, 29 годишен маж заврши на Ургентен во Скопје

Паднал од ѕид висок 2,75 метри, 29 годишен маж заврши на Ургентен во Скопје
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Во текот на вчерашниот ден околу 08:00 часот било пријавено дека А.Ц.(29) од село Долна Бањица, гостиварско, додека изведувал градежни работи во куќата сопственост на Р.А.(50) во село Долна Бањица, паднал и се повредил. А.Ц. паднал од ѕид на висина од 2,75 метри.

Тој бил пренесен во Медицински центар Гостивар, од каде, по укажаната лекарска помош бил префрлен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.