понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Хроника

Паднал од балкон: Детали за трупот најден на паркинг во Аеродром

Паднал од балкон: Детали за трупот најден на паркинг во Аеродром

Во 20 часот и 50 минути во Скопје пријавено е дека на улица „Методија Шаторлов Шарло“ од балкон паднал маж.

Се работи за 52-годшниот Ѓ.Ч. од село Велгошти, охридско, кој за жал веднаш починал.

Од страна на доктор од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен е увид на местото на настанот, се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус