среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Пациент во ковид центарот во Скопје со остар предмет се заканувал на вработена

Пациент во ковид центарот во Скопје со остар предмет се заканувал на вработена

На 30.11.2020 околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А.М.(31) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус