сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пациент нападна медицинска сестра на скопските клиники

Пациент нападна медицинска сестра на скопските клиники

На 02.04.2020 во 12:10 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од Скопје, пријавил дека на 01.04.2020 во 23Ч00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ на бул.„Мајка Тереза“, додека била на своето работно место како медицинска сестра, била физички нападната.

Нападната била од Д.А.(39) од Штип, кој бил на болничко лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус