сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пациент избегал од Неврохирургија

Пациент избегал од Неврохирургија

На 30.08.2019 во 20:40 часот во Полициската станица Центар Х.К.(52) од Тетово пријавила дека околу 15:30 часот од Одделот за неврохирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ се оддалечил Ш.К.(59) од Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус