недела, 26. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Овие лица добија кривична пријава за движење во време на полициски час

Овие лица добија кривична пријава за движење во време на полициски час

СВР Битола, СВР Штип и СВР Тетово поднесоа кривични пријави против С.А.(24) од нас.Три Чешми од Штип, А.З.(18) од Тетово, А.Ф.(20) од с.Нераште, тетовско, А.О.(22) од Битола и З.Ѓ.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавените, во периодот од 04.05. до 19.07.2021 се движеле без дозвола за движење за време на забрана за движење.

Коронавирус