среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Овие девет македонски државјани се фатени со фалсификувани ПЦР тестови

Овие девет македонски државјани се фатени со фалсификувани ПЦР тестови

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривични пријави против К.Л.(53) од Гевгелија, К.А.Р.(45) од Тетово, Џ.К.(56), Г.Ц.(46), В.Н.(36), Д.Н.(65), А.М.(27), И.Р.(46) и А.Р.(20), сите македонски државјани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа” и „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”.

На 18.11. и 06.12.2021 на Граничен премин „Табановце“, пријавените при влез во Република Македонија приложиле фалсификувани ПЦР тестови.

Коронавирус