петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 48
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Хроника

Ова е местото на злосторството: Тука беше убиен маж од скопско (ФОТО)

Ова е местото на злосторството: Тука беше убиен маж од скопско (ФОТО)
ФОТО: КУРИР Местото на убиството

Едно лице е убиено во пукотници кои денеска попладне се случиле во скопското село Рашче.

Според информациите од полицијата, во сега убиениот е пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички.

Убиениот бил во автомобил Фолксваген во бела боја.

Според информациите од полицијата убиениот бил маж на возраст од 65 години, жител на Рашче.

Коронавирус