недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Откриена причината за уривањето на авионот кај Солунска глава

Откриена причината за уривањето на авионот кај Солунска глава

Силниот ветер бил причина за уривањето на авионот кај Солунска глава при што загина бугарското семејство Бошнакови.

Ова денеска го даде како одговор на прашањето премиерот Зоран Заев при прес конференцијата со новинарите после работната средба со стопанските комори за иницијативата за воведување скратено работно време при користење на родителско отсуство во Клубот на новинари.

 

Коронавирус