недела, 31. мај 2020. Вести денес: 24
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Откажан концертот на Плацебо во Скопје, еве што да направите ако сте купиле билети

Откажан концертот на Плацебо во Скопје, еве што да направите ако сте купиле билети

Концертот на Плацебо во Скопје закажан за 25 јуни на армискиот стадион нема да се случи, а откажани се и сите други нивни концерти во рамки на турнејата за 2020-та година, соопшти Авалон Продукција.

Се работи на датуми за нова турнеја за идната 2021 година, а повеќе за тоа ќе се знае во средината на септември.

Сите оние кои купиле билети и не сакаат да чекаат, ќе можат своите пари да си ги добијат назад од идната среда, 27-ми мај, од 09 часот наутро. Рефундацијата ќе се врши на начин и на местото од каде што се купени билетите.

Коронавирус