четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Откако полицијата го најде ОВА кај него, скопјанец доби кривична

Откако полицијата го најде ОВА кај него, скопјанец доби кривична

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Ц.(29) од с.Долно Коњари, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 09.06.2022 на бул. „Св. Климент Охридски“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин, марихуана, семки од марихуана и пари во различни валути и апоени.

Коронавирус