недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Отишол на гости, па починал во дворот од нивниот дом

Отишол на гости, па починал во дворот од нивниот дом

На 17 мај 2019 година околу 10.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во дворното место од семејната куќа на Д.А. и Н.А. на ул.„Караорман“ во Гевгелија бил пронајден починат И.Т.(78) од село Русиново, татко на Н.А., без траги на насилство.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гевгелија, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коронавирус