петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 137
home Хроника

Осумдесетгодишен старец извршил обљуба на малолетно девојче во велешко

Осумдесетгодишен старец извршил обљуба на малолетно девојче во велешко

Во СВР Велес синоќа 28-годишна жена од велешко пријавила дека 80 годишен старец од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, се работи на расчистување на случајот и превземање на соодветни санкции за сторителот на делото.

Коронавирус