сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Осум млади скопјани кршеле инвентар во угостителски објект и претепале едно лице

Осум млади скопјани кршеле инвентар во угостителски објект и претепале едно лице

Полициски службеници од Полициската станица Центар денеска ги лишиле од слобода В.П.(20), Б.Н.(21), Д.П.(22), С.Н.(22), Т.Д.(22), К.А.(21), Б.Г.(21) и М.Н.(19), сите од Скопје, затоа што околу 22.45 часот во угостителски објект на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин“ оштетиле дел од инвентарот и физички го нападнале Г.М.(49) од Скопје.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус