петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Осум мигранти затекнати во населба Илинден

Осум мигранти затекнати во населба Илинден

На 09.11.2020 околу 21:20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во населбата Илинден биле затекнати осум мигранти од Авганистан и Пакистан.

Тие биле пренесени во Транзитниот центар Табановце за понатамошна постапка.

Коронавирус