петок, 16. април 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Осум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Осум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Осум лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно пет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во две сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила двајца возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, пет возачи пред да се стекнат со право на управување моторно возило и четири возила нерегистрирани.

Со специјалното возило „пајак“ подигнати се 77 возила.

Санкциониран е и еден возач кој поминал крстосница на црвено светло.

Коронавирус