вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Осум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Осум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајки, што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири сообраќајки била причинета материјална штета.

Од СВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и исклучила од сообраќај тројца возачи пред да се стекнат со право на управување на моторно возило и три нерегистрирани возила.

Санкционирани биле и двајца возачи кои поминале на крстосница на црвено светло и еден возач кој не дал првенство на минување на пешаците на обележан пешачки премин.

Пешак поминал коловоз вон пешачки премин кој бил исто така санкциониран од сообраќајната полиција.

Со специјалното возило „пајак“ биле отстранети 70 возила

Коронавирус