недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Осум илјади литри масло за греење украдени од Специјалниот завод во Демир Капија

Осум илјади литри масло за греење украдени од Специјалниот завод во Демир Капија

Осум илјади литри масло за греење биле украдени од Специјалниот завод во Демир Капија, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Кражбата била пријавена на 28 септември. Според писмената пријава од институцијата, маслото за греење било одземено во периодот од 19 до 28 минатиот месец, од просторијата каде што се сместени котлите за парно греење и резервоарите.

Локални избори 2021