четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 42
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Осум годишно дете прегазено во Гостивар

Осум годишно дете прегазено во Гостивар

Автомобил „форд“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од З.З.(44) од Гостивар, вчера на улицата „101“ во Гостивар, удрило во осумгодишен пешак од Гостивар.

-Во незгодата, детето се здобило со тешки телесни повреди по што бил пренесено во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Парламентарни избори 2020