недела, 5. јули 2020. Вести денес: 60
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Осум дена притвор за возачот на камионот по тешката сообраќајка на скопската обиколница

Осум дена притвор за возачот на камионот по тешката сообраќајка на скопската обиколница

Осум дена притвор за возачот на камионот кој пред два дена удри во автомобилот БМВ кај скопска обиколница, предизвика пожар во кој двајца загинаа – совозачот на лице место, а полицаецот вечерта во болница, а двајца беа повредени.

Основното обвинителство поведе постапка за несреќата, а како што се наведува, камионот се движел со голема брзина во крајната лента и удрил во задниот лев дел на автомобилот БВМ. Од ударот бил предизвкан нов удар, во кој бил удрен полицискиот автомобил.

БМВ-то се запалило, и во истиот момент настрадал совозачот, а возачот, кој бил надвор од автомобилот се здобил со повреди. Во тој миг, двајцата полицајци биле повредени од камионот.

Во Ургентниот центар на повредите им подлегнал 38- годишниот полицаец, а неговиот колега и возачот на БМВ-то преживале.

Од Независниот синдикат на полицијата бараат итна промена во делот за контрола на автопатиштата.

Парламентарни избори 2020