среда, 3. март 2021. Вести денес: 32
home Хроника

Осудено лице приведено во Тетово

Осудено лице приведено во Тетово

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера околу 16 часот на улица „102“ во Тетово, го привеле 29-годишниот тетовец Л.М.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека лицето кое се барало со судска наредба е осудено на двегодишна затворска казна за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „озвоможување на употреба на наркотични дроги“ ( член 215 и 216 од Кривичниот законик ).

По приведувањето Л.М. спроведен е во КПУ „Идризово“ во Скопје за издржување на затворската казна.

Коронавирус