понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Осуденик поседувал дрога во затвор

Осуденик поседувал дрога во затвор

На 05.04.2021 во 18.05 часот во Полициската станица Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес кај осуденото лице Ѓ.В.(26) од Свети Николе била пронајдена прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип прашкастата материја е одземена за понатамошна постапка.

По комплетирање на случајот против Ѓ.В. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус