среда, 31. мај 2023. Вести денес: 104
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Хроника

Осуденик нападнал надзорник во затворот Идризово

Осуденик нападнал надзорник во затворот Идризово

Вчера во 13.40 часот било пријавено во полицијата дека во Казнено-поправната установа Идризово, при вршење служба во амбулантното одделение, надзорникот Ѓ.Д. (33) бил физички нападнат од осуденикот С.А.(33).

На Ѓ.Д. му била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се работи на расчистување на случајот.