четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Осудени сакале да ја напуштат Македонија: Уапсени две лица

Осудени сакале да ја напуштат Македонија: Уапсени две лица

На 27.06.2019 година во 13:00 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром-Скопје при  проверка било констатирано дека  Б.С. (33) од Битола се наоѓа на листата со мерка „А“(Апси) по наредба на Основен суд Битола.

Исто така, лицето М.Р. (45) од Скопје се наоѓало на листата со мерка „А“(Апси) по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка.

Лицата биле приведени и предадени во Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.

Коронавирус