петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Остатоците од автобусот ќе се вештачат во касарната Ѓорче Петров

Остатоците од автобусот ќе се вештачат во касарната Ѓорче Петров

Aвтобусот на компанијата „Дурмо турс“ што вчера излета од автопатот Скопје-Тетово се извлекува од местото на несреќата и ќе биде префрлен во кругот на касарната Ѓорче Петров, каде што ќе се изврши негово вештачење.

На местото на настанот во текот на претпладнето инспектори и екипи на МВР вршеа увид и ги разгледуваа околностите под кои се случила несреќата.

Премиерот Заев за време на неговото обраќање на комеморацијата во Гостивар рече дека причините за несреќата ќе бидат брзо расветлени.

Трагичната несреќа во која животот го загубија 14 лица се случи вчера попладне, околу 17:00 часот. Од засега непознати причини автобусот излетал од патот и се превртел.

Локални избори 2021