четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 132
home Хроника

Останала да пазарува во Тетово, па не се вратила во село – Исчезна млада девојка од Долно Палчиште

Останала да пазарува во Тетово, па не се вратила во село – Исчезна млада девојка од Долно Палчиште

Вчера во 22:20 часот во полициското одделение – Камењане,  Б. М. (1974) од село Долно Палчиште,  тетовско  пријавил дека околу 10 часот заедно со ќерка му А. М. (1998) заминале во Тетово, по што тој се вратил дома, а А.М останала да пазарува.

Последен пат А.М е видена околу 16.30 часот пред Шарена џамија како чека комбе за превоз до дома. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.