вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 167
home Хроника

Основец заврши на скопските Клиники- Го нападнале на час

Основец заврши на скопските Клиники- Го нападнале на час

Во 15.12 часот во СВР Скопје од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден 13-годишен ученик од основното училиште „Петар Здравковски Пенко“ во Чаир.

По преземени мерки било утврдено дека во спортската сала во училиштето ученикот бил физички нападнат од повеќе ученици од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус