понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Оштетени три надгробни споменици на гробиштата во Бутел

Оштетени три надгробни споменици на гробиштата во Бутел

Вработен како обезбедување во АД „Бутел“ вчера во Полициската станица Чаир пријавил дека на гробиштата во Бутел биле оштетени три надгробни споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус