недела, 4. декември 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Оштетени надгробни споменици во скопско Брњарци

Оштетени надгробни споменици во скопско Брњарци

Полицијата вчера во 9:30 часот добила пријава дека на локалните гробишта во скопското село Брњарци непознато лице оштетило надгробни споменици.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус